1 bericht aan het bekijken (van in totaal 1)
  • Auteur
    Berichten
  • #78683 Reageer
    Bert Wulms
    Deelnemer

    Rode bloedlichaampjes klonteren door mobiel bellen
    zondag, 13 maart 2005

    Twee studenten van het gymnasium in Spaichingen, Duitsland, hebben de invloed van mobiel bellen op rode bloedlichaampjes onderzocht. Zij maakten met een microscoop 255 opnamen van het bloed van 51 proefpersonen. De studenten, Maria Ritter en Wasgan Wolski, kregen voor hun werk een regionale prijs voor jonge onderzoekers, meldt de Schwäbische Zeitung van 7 maart 2005.

    De proefpersonen mochten 24 uur lang niet mobiel bellen. De onderzoekers namen eerst bloed af uit de oorlel en vingertop. Vervolgens moesten de proefpersonen 20 seconden lang bellen met een mobiele telefoon. Direct daarna namen de onderzoekers opnieuw bloed af en na tien minuten nog eens. Het resultaat: na het telefoneren was duidelijk te zien dat de rode bloedlichaampjes klonterden en ‘geldrollen’ vormden.

    Ook tien minuten na het mobiel bellen waren de ‘geldrollen’ nog duidelijk te zien. Door de klontering wordt het risico op trombose verhoogd. Bovendien neemt de opname en het transport van zuurstof door de rode bloedlichaampjes af, melden Ritter en Wolski. Het onderzoek werd geleid door hun docent dr. Markus Ziegler.

    Bron:
    http://www.stopumts.nl/doc.php/UMTS%20in%20de%20media/275

    Lang Duitstalig bericht:
    omega.twoday.net/stories/568914/

    Lees het volledige onderzoek hier: (met foto’s van het bloed voor en na bellen)
    http://tinyurl.com/6y4naz

1 bericht aan het bekijken (van in totaal 1)
Reageer op: Rode bloedcellen verkleven door mobiel bellen
Je informatie:




Rode bloedcellen verkleven door mobiel bellen - Hartpatiënten Nederland
zaterdag 6 september 2008
Onze zorgboeken

Hulp en inzicht voor hartpatiënten en hun naasten

Onze zorgboeken Je hart, je leven staan vol met handige tips en duidelijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten. Ze bieden steun en helpen je op weg naar een gezonder en fijner leven. De boeken zijn binnenkort beschikbaar als papieren versie en e-book.

Heb je vragen of wil je alvast je interesse doorgeven? Neem contact met ons op.

Neem contact op

Altijd op de hoogte blijven

Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws, tips en belangrijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten? Met onze nieuwsbrief ontvang je regelmatig updates rechtstreeks in je inbox. Zo mis je niets en blijf je goed geïnformeerd! Meld je nu aan.

"*" geeft vereiste velden aan

Yvonne
Donna
Alvast ontzettend bedankt!

Help mee en doneer

Met jouw donatie kunnen we 1,7 miljoen hart- en vaatpatiënten onafhankelijk blijven ondersteunen.