De Britse arts Dr Malcolm Kendrick schreef het boek (in 2007):
[i]The Great Cholesterol Con – The Truth About What Really Causes Heart Disease And How To Avoid It[/i].
Ik ben het nu – in porties- aan het lezen. Hij schrijft met humor, en legt eenvoudig uit waarom statinen in het algemeen mogelijk meer kwaad dan goed doen.
En hij legt uit wat volgens hem de ware oorzaak is van hart- en vaatziekten: niet vet en cholesterol maar …. STRESS (met uitleg van wat stress nu eigenlijk is, en de diverse soorten stress).
PS
Henri heeft al eerder in “Boeken” en stuk geplaatst over het boek van Kendrick:
http://www.hartgenoten.nl/index.php?option=com_fireboard&Itemid=29&func=view&id=157&catid=42
Het boek is ook in het Nederlands verkrijgbaar met als titel: de cholesterolhype. Dat was me ontgaan destijds (of ik was het gewoon weer vergeten :P ) en ik heb dus het Engelse boek gekocht, maar dat geeft verder niet…. in de oorspronkelijke taal lezen heeft ook zijn voordelen :)
Lisa