default-header

Afkickmedicijn veroorzaakt hartritmestoornis

Home Forums Ritmestoornissen Afkickmedicijn veroorzaakt hartritmestoornis

1 bericht aan het bekijken (van in totaal 1)
  • Auteur
    Berichten
  • #78783
    bert
    Sleutelbeheerder

    Afkickmedicijn veroorzaakt hartritmestoornis

    Bron: ANP / http://www.nu.nl. 15 januari 2009

    UTRECHT – De smartdrug en ‘afkickmedicijn’ ibogaïne kan dodelijke hartritmestoornissen veroorzaken. Dit schrijven artsen van het UMC Utrecht in het tijdschrift New England Journal of Medicine.

    De Utrechtse artsen halen een voorbeeld aan van een 31-jarige vrouw die op de spoedeisende hulp van het UMC kwam nadat zij onwel was geworden na het gebruik van ibogaïne.

    Dit had zij gebruikt om van haar alcoholverslaving af te komen. Tijdens haar behandeling in Utrecht kreeg zij een ernstige hartritmestoornis die twee dagen aanhield.

    Het verband tussen het gebruik van ibogaïne en het optreden van de stoornis ligt volgens de artsen van het UMC voor de hand.

1 bericht aan het bekijken (van in totaal 1)
  • Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.