vrijdag 19 maart 2010

Kim Jie toont in haar proefschrift aan dat patiënten met hart- en nierfalen minder endotheel-voorlopercellen hebben. Dat kan bijdragen aan hun verhoogde risico op (verergering van) hart- en vaatziekten.
Het verbeteren van de functie en aantallen van deze endotheel-voorlopercellen, bijvoorbeeld met EPO, is een nieuwe behandelmogelijkheid. Jie laat zien dat er beperkte effecten zijn van kortdurende behandeling met lage dosis EPO, maar dat langdurige behandeling gunstige effecten heeft op endotheel-voorlopercellen. Deze cellen hebben een belangrijke rol in het herstel van beschadigde bloedvaten. patiënten met chronisch nierfalen hebben een hoog risico om aan hart- en vaatziekten te overlijden. Andersom hebben patiënten met hartfalen vaak een verminderde nierfunctie. Als beide organen falen gaat de conditie van de patiënt zeer snel achteruit.

De laatste jaren is er veel aandacht voor erythropoietine (EPO) therapie, die in klinische studies gunstige, maar ook nadelige effecten heeft laten zien op het hart- en vaatstelsel. Gezien deze tegenstrijdige effecten is het belangrijk om meer inzicht te krijgen in mechanismen onderliggend aan EPO effecten.

Bron: UU.nl

Onze zorgboeken

Hulp en inzicht voor hartpatiënten en hun naasten

Onze zorgboeken Je hart, je leven staan vol met handige tips en duidelijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten. Ze bieden steun en helpen je op weg naar een gezonder en fijner leven. De boeken zijn binnenkort beschikbaar als papieren versie en e-book.

Heb je vragen of wil je alvast je interesse doorgeven? Neem contact met ons op.

Neem contact op

Altijd op de hoogte blijven

Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws, tips en belangrijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten? Met onze nieuwsbrief ontvang je regelmatig updates rechtstreeks in je inbox. Zo mis je niets en blijf je goed geïnformeerd! Meld je nu aan.

"*" geeft vereiste velden aan

Yvonne
Marly

Misschien ook interessant

Alvast ontzettend bedankt!

Help mee en doneer

Met jouw donatie kunnen we 1,7 miljoen hart- en vaatpatiënten onafhankelijk blijven ondersteunen.