Erasmus MC’s promovenda Monique Bijl onderzocht de invloed van het leverenzym op de reactie van het lichaam op bepaalde geneesmiddelen.
Specifieke problemen
Uit eerdere onderzoeken is bekend dat vijf tot tien procent van de Nederlanders dit enzym mist, maar over de daaruit voorkomende problemen en hoe ze kunnen worden voorkomen, was weinig bekend. Bijl geeft met haar onderzoek meer inzicht in de specifieke problemen waarmee deze deze groep patiënten te maken heeft. In een artikel in Monitor, het magazine van Erasmus MC voor externe relaties, licht Bijl haar onderzoek toe.
Meer risico
patiënten met een verminderde activiteit van het enzym, blijken minder baat te hebben bij de behandeling van borstkanker met het medicijn tamoxifen en lopen daardoor meer risico te overlijden aan de ziekte.
patiënten die tricylcische antidepressiva slikken, bleken een verhoogde bloedspiegel te vertonen, wat bijwerkingen kan veroorzaken.
En bij patiënten met een hoge bloeddruk blijken een aantal bètablokkers minder worden omgezet, waardoor er een hogere concentratie van het medicijn in het bloed ontstaat. Bijl legt uit hoe een genotypetest uitsluitsel kan bieden in bepaalde gevallen.
Kilk hier voor het volledig artikel in Monitor.
Bron: Erasmus MC
Hulp en inzicht voor hartpatiënten en hun naasten
Onze zorgboeken Je hart, je leven staan vol met handige tips en duidelijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten. Ze bieden steun en helpen je op weg naar een gezonder en fijner leven. De boeken zijn binnenkort beschikbaar als papieren versie en e-book.
Heb je vragen of wil je alvast je interesse doorgeven? Neem contact met ons op.
Altijd op de hoogte blijven
Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws, tips en belangrijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten? Met onze nieuwsbrief ontvang je regelmatig updates rechtstreeks in je inbox. Zo mis je niets en blijf je goed geïnformeerd! Meld je nu aan.
"*" geeft vereiste velden aan
Misschien ook interessant
Help mee en doneer
Met jouw donatie kunnen we 1,7 miljoen hart- en vaatpatiënten onafhankelijk blijven ondersteunen.