maandag 5 februari 2018

Met een simpel apparaatje en een beveiligde lijn kan de huisarts binnenkort op afstand een hartfilmpje door een cardioloog laten uitlezen.

Met een simpel apparaatje en een beveiligde lijn kan de huisarts binnenkort op afstand een hartfilmpje door een cardioloog laten uitlezen.
 
Het apparaatje is niet meer dan een verdikte iPhonekabel die uitloopt in vier snoertjes, elk met een sensor aan het einde. Bij wijze van demonstratie plakt Charles Smeets van zorginnovatiebureau Vital10 de vier sensoren onder zijn shirt. „Met een paar handelingen in een app heeft een cardioloog in Amsterdam binnen twee minuten een ecg [hartfilmpje, red.] voor zich van een patiënt in een Groningse huisartsenpraktijk. Vervolgens is het mogelijk dat de huisarts en de cardioloog overleggen, zodat sneller duidelijk is wat de patiënt mankeert.”
 
Lees verder op NRC.nl  
Onze zorgboeken

Hulp en inzicht voor hartpatiënten en hun naasten

Onze zorgboeken Je hart, je leven staan vol met handige tips en duidelijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten. Ze bieden steun en helpen je op weg naar een gezonder en fijner leven. De boeken zijn binnenkort beschikbaar als papieren versie en e-book.

Heb je vragen of wil je alvast je interesse doorgeven? Neem contact met ons op.

Neem contact op

Altijd op de hoogte blijven

Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws, tips en belangrijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten? Met onze nieuwsbrief ontvang je regelmatig updates rechtstreeks in je inbox. Zo mis je niets en blijf je goed geïnformeerd! Meld je nu aan.

"*" geeft vereiste velden aan

Marly
Aysegül

Misschien ook interessant

Alvast ontzettend bedankt!

Help mee en doneer

Met jouw donatie kunnen we 1,7 miljoen hart- en vaatpatiënten onafhankelijk blijven ondersteunen.