UMCG-promovendus Carianne L’Abée stelt dit vast in haar promotieonderzoek en bepleit goede voorlichting aan zwangere vrouwen hierover. L’Abée promoveert op 10 maart 2010 aan de Rijksuniversiteit Groningen.
Uit eerder onderzoek was al bekend dat een hoog geboortegewicht de kans verhoogt op overgewicht op latere leeftijd. Promovendus Carianne L’Abée onderzocht daarom de oorzaken van dit hoge geboortegewicht. Zij analyseerde de gegevens van 3.000 Drentse baby’s die tussen april 2006 en april 2007 zijn geboren. Ook zijn de gegevens van de ouders verzameld.
Deze gegevens werden verzameld binnen het Groningen Expertise Centrum voor Kinderen met Overgewicht (GECKO) van het UMCG. Binnen GECKO worden de kinderen worden tot volwassen leeftijd gevolgd om te zien wie van hen overgewicht krijgt en wie niet.
Lees verder op Hartpatienten.nl
Hulp en inzicht voor hartpatiënten en hun naasten
Onze zorgboeken Je hart, je leven staan vol met handige tips en duidelijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten. Ze bieden steun en helpen je op weg naar een gezonder en fijner leven. De boeken zijn binnenkort beschikbaar als papieren versie en e-book.
Heb je vragen of wil je alvast je interesse doorgeven? Neem contact met ons op.
Altijd op de hoogte blijven
Wil je altijd op de hoogte blijven van het laatste nieuws, tips en belangrijke informatie voor hartpatiënten en hun naasten? Met onze nieuwsbrief ontvang je regelmatig updates rechtstreeks in je inbox. Zo mis je niets en blijf je goed geïnformeerd! Meld je nu aan.
"*" geeft vereiste velden aan
Misschien ook interessant
Help mee en doneer
Met jouw donatie kunnen we 1,7 miljoen hart- en vaatpatiënten onafhankelijk blijven ondersteunen.