default-header

Re:Coronair spasmen door magnesium gebrek

Home Forums Angina pectoris Coronair spasmen door magnesium gebrek Re:Coronair spasmen door magnesium gebrek

#83396
Lisa
Deelnemer

Vonne schrijft:
[quote]Bij mijn Bloeddruk verlager Coaprovel staat wel dat het bij langdurig gebruik kalium tekort kan veroorzaken maar ik weet niet hoelang langdurig dan is.
Groetjes, Yvonne[/quote]

Hoi Yvonne,

Ik vond dit over je Coaprovel, op
http://www.netdoctor.co.uk/medicines/100004468.html

Not to be used in

Moderate to severely decreased kidney function
Severely decreased liver function
Liver damage due to disorder of the bile duct (biliary cirrhosis)
Failure of the normal flow of bile from the liver to the intestines (cholestasis)
High levels of calcium in the blood (hypercalcaemia)
Low potassium blood levels that cannot be corrected (refractory hypokalaemia)

De “plaspil” er in verlaagt kalium. Maar aan de andere kant: de irbesartan kan kalium juist verhogen ….en daarom mag men bij deze soort bloeddrukpillen (zonder de plaspil er bij) liever geen kaliumsupplementen nemen (of te veel kaliumzout eten etc). Maar bij jou is je kalium te laag gebleken…. (laat je het nog een keer controleren? en dan ook meteen IN je cellen, via je abng arts)

Kan het zijn dat je mogelijk veel meer kalium verliest door je medicijn (door die plaspil er in), dan dat er wordt gespaard (door de irbesartan)?

Groetjes,
Lisa.