7 berichten / 0 nieuw
Laatste bericht
john1975
afbeelding van john1975
Offline
Laatst gezien: Nooit geleden
Lid sinds: 04/08/2015 - 13:42
Na hartinfarct klachten

Hoi allemaal,

ik heb 8 jaar geleden mijn eerste hartinfarct gehad(was toen in de 30).
heb een stand gekregen.
nou daar begon mijn probleem.
ik begon last te krijgen van krampen in mij benen( deze waren zeer pijnlijk).
nou andere cholesterol verlagende medicijnen gekregen, werd niet beter maar ik dacht gaat wel over. ( bleek later de metropolol te zijn)
de tweede klacht die ik had was heel erg zweten, meer als voor mijn hartinfarct.( bleek achteraf door de metropolol te komen)
dat zou normaal zijn zei de arts.
nou moest ik 2 jaar geleden weer naar het ziekenhuis voor een tweede stand( we waren er op tijd bij)
nou komt mijn probleem, ik vertelde weer van die krampen en moest direct stoppen met metropol.
nu zijn we al bijna 2 jaar bezig om een vervanger te zoeken.
en zitten nu op candesartan16/12.5 bloeddruk is goed, maar nu begint het overmatig zweten weer opnieuw.
heeft iemand dit ook of heeft iemand een oplossing voor dit?

gr
Is dit nou normaal of zit dit in de medicijnen?

Roland ( )
afbeelding van Roland
Na hartinfarct klachten

Hallo John,

Welkom op het forum.
Jij bent ook al jong met hartproblemen geconfronteerd, zeg. Ik begrijp iets niet in je verhaal. Je schrijft over cholesterolverlagers en over metoprolol. Metoprolol is een bètablokker die de bloeddruk en hartslag verlaagd. Als alternatief heb je de candesartan gekregen, ook een middel dat de bloeddruk verlaagt. Welke cholesterolverlager slik je?
Kramp in de benen is een bijwerking van statines. Het kan ook te maken hebben met een magnesium tekort.

Groet,
Annemarie

john1975 ( )
afbeelding van Roland
Na hartinfarct klachten

Hoi Annemarie,

ik gebruik crestor, dit is de enige waar het wat minder word.
Ook al een keer gestopt met dit middel dan nemen de krampen wel af.
stop ik nou ook met de bloeddrukverlagend middelen dan is alles weer goed.
dat is ook het vreemde aan het verhaal.
met de huisarts hier overleg over gehad maar de bloeddruk verlangde middelen stoppen was geen optie.
maar in mij ogen moet er toch een reden zijn waarom een persoon ergens op reageert, of ben ik de enige?

Roland ( )
afbeelding van Roland
Na hartinfarct klachten

Ik ben benieuwd of er nog meer hartgenoten zijn die spierkrampen van bloeddrukverlagers krijgen. Na jarenlang crestor gebruikt te hebben kreeg ik ook last van kramp in de benen. Stapsgewijs is de dosering verlaagd en uiteindelijk mocht ik stoppen. Geen krampen meer maar ik heb ook geen vaatprobleem. Cholesterol wordt wel gecontroleerd.
Je zou ook eens bij je apotheker kunnen informeren of er ergens beschreven is dat bloeddrukverlagers spierkrampen kunnen veroorzaken. Als met zekerheid te stellen is dat de bloeddrukverlager de boosdoener is van je klachten dan kun je dit bij www.lareb.nl melden. Ook op www.mijnmedicijn.nl zou je eens kunnen kijken of er dergelijke ervaringen zijn.

Sterkte!

..::Jacob::.. ( )
afbeelding van Roland
Na hartinfarct klachten

Hallo John,
Gebruik ook Crestor 40 mg en natuurlijk bijbehorende krampen, eveneens metrpolol 200mg.
Zweten is mij ook niet onbekend, als ik me inspan stroomt het er uit.
Ik stoor me niet meer aan deze bijwerkingen, het medicijn ben ik nou eenmaal nodig.

Lotje ( )
afbeelding van Roland
Na hartinfarct klachten

Hallo John,
Ook ik slik Crestor en Metoprolol.
Spierpijn, krampen en transpireren zijn mij net als bij Jacob goed bekend.
Ik vraag me niet meer af waar klachten van komen want ik slik 6 medicijnen en dat maakt het moeilijk te ontdekken wat van wat komt.
Dat het vervelend kan zijn ben ik met je eens maar zonder de pilletjes kan het nog vervelender worden.
Ik hoop dat je jouw klachten kunt oplossen.
Groetjes, Lotje.

Claudials ( )
afbeelding van Roland
Na hartinfarct klachten

Ik had door Statines heel veel spierpijn al drie jaar lang ook nekkramp moe etc etc maar nu slik ik een tijd Q10 uniqinol 100mg per dag en is alle spierpijn nekkramp verleden tijd. Ik heb nergens meer last van. Ik had het op internet gelezen en later zei mijn cardioloog ook dat dit goed is. Heel veel gewisseld van Statines maar dit is echt wonderbaarlijk. Wel opletten dat je uniqinol neemt!!