1 bericht / 0 nieuw
Lisa
afbeelding van Lisa
Offline
Laatst gezien: 1 maand 2 weken geleden
Lid sinds: 02/09/2008 - 13:05
Afkickmedicijn veroorzaakt hartritmestoornis

Afkickmedicijn veroorzaakt hartritmestoornis

Bron: ANP / www.nu.nl. 15 januari 2009

UTRECHT - De smartdrug en 'afkickmedicijn' ibogaïne kan dodelijke hartritmestoornissen veroorzaken. Dit schrijven artsen van het UMC Utrecht in het tijdschrift New England Journal of Medicine.

De Utrechtse artsen halen een voorbeeld aan van een 31-jarige vrouw die op de spoedeisende hulp van het UMC kwam nadat zij onwel was geworden na het gebruik van ibogaïne.

Dit had zij gebruikt om van haar alcoholverslaving af te komen. Tijdens haar behandeling in Utrecht kreeg zij een ernstige hartritmestoornis die twee dagen aanhield.

Het verband tussen het gebruik van ibogaïne en het optreden van de stoornis ligt volgens de artsen van het UMC voor de hand.