Jippie!
ROERMOND – Laat opblijven is niet erg gezond voor een mens. Maar wél als wij met z’n respectievelijk anderhalf en twee miljoen midden in de nacht doorhalen en via de televisie genieten van de gouden triomftochten

van onze Olympische schaatskampioenen Mark Tuitert en Ireen Wüst.
We krijgen dan een ’boost’ van blijheid en gaan uiteindelijk opgelucht en opgewekt weer voor enkele uren in de snurkstand.
Het jippiegevoel werkt op alle fronten door in lichaam en geest. Het verlaagt de stress en neemt de druk van het hart af. Dat schrijven Amerikaanse wetenschappers in het European Heart Journal, na onderzoek onder 1700 proefpersonen gedurende tien jaar.
[ 22 procent minder kans op een hartaanval ]
Vooraf was deze groep onderzocht op emoties en houdingen als vijandigheid, angstigheid, opgewektheid, enthousiasme en tevredenheid. Ieder punt hoger op de geluksschaal zou 22 procent minder kans op een hartkwaal betekenen.
De onderzoekers vermoeden dat gelukkige mensen beter slapen, minder lijden onder stress en beter omgaan met tegenslagen. De Britse cardioloog I. Simpson is sceptisch en stelt dat voorkomen van hoog cholesterol en diabetes veel effectiever is tegen hartkwalen. Toch is het goed om te proberen gelukkig te zijn en elke dag een paar leuke dingen te doen, zegt onderzoeksleider K. Davidson. ,,Veel mensen leven weliswaar toe naar hun vakantie, maar vergeten op dit moment gelukkig te zijn. En dat is… niet goed!”