Hartverhalen op hartpatiënten

Waarschuwing wisselwerking Plavix/clopidogrel met Protonpomp-remmers (maagbeschermers) 02/07/2011 15:49 profiel Kelly Kathleen

avatar
In mijn eerdere hartverhalen heb ik mijn boosheid en verontrusting over dit onderwerp van me afgeschreven. Vooral het feit dat mijn cardioloog deze ongewenste wisselwerking niet erkent maakt me helemaal bezorgd. Niet meer voor mezelf. Ik hoef de Plavix niet meer te gebruiken en kan voor mijn maag weer Nexium/esomeprazol gebruiken want los van elkaar zijn het prima medicijnen, alleen niet samen.
Ik weet haast wel zeker dat niet iedere cardioloog met het voorschrijven van de medicatie rekening zal houden met onderstaande publicatie dus daarom plaats ik hier de link. Ik had al klontertjes binnen zes weken en sinds die medcijnencombinatie niet meer wordt gebruikt al meer dan twee jaar helemaal geen nieuwe meer.

http://www.ema.europa.eu/docs/nl_NL/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/000174/WC500042189.pdf


Groetjes,

Suzan
Commentaar (2)
  • Nel
    avatar
    Ongelofelijk Suzan,dat een Cardioloog dat niet weet ,ik heb alle stukjes gelezen,je zou toch zeggen.......
  • Kelly Kathleen
    avatar
    Hoi Nel,

    Ik weet ook niet wat ik ervan moet denken. Een verpleger in het ziekenhuis weet het wel en de specialist ontkent het...
    Ik weet helaas uit eigen ervaring dat niet iedere specialist (is me met apneu overkomen) zijn vakliteratuur bijhoudt.
    Daarbij komt dat Ieder mens zijn eigen situatie kent op grond van leeftijd, leefgewoontes en genetische aanleg en bij vrouwen komt dan ook nog de specifieke hormonale gesteldheid rondom de overgang bij.
    Ik wil er niet aan maar je leest wel vaker dat specialisten enorm beïnvloed worden door de farmacie.
    Ik denk ook niet dat ieder geval zo duidelijk is dan de mijne. Ik had namelijk geen verstopte of bijna verstopte kransslagaderen. Ik ben toen meer dan eens onderzocht geweest en alles was in orde behalve dat ene kleine plekje waar een stukje aanslag van de binnenkant had losgelaten en dat in de loop van de tijd was dichtgeslibd. Ik heb ook wekenlang harftaanvallen gehad maar omdat die krampen altijd weer overgingen (duurde meestal 10 tot 20 minuten) en omdat ik niet wist dat hartaanvallen bij vrouwen wel ernstig maar minder pijnlijk zijn, ging ik niet naar een dokter.
    Maanden later was nog steeds alles in orde tijdens het dotteren van die inmiddels drie maanden oude verstopping. Toen startte ik met de Plavix en zes weken na het gebruik van deze beruchte medicijnencombinatie bleek op meerdere plaatsen de boel bijna verstopt te zijn. Die stents bieden een beetje soulaas maar aan het einde van de vaten kan je geen stents plaatsen en dit is, ik druk me zacht uit, onaangenaam. M'n boosheid en verontrusting is inmiddels wat afgenomen - het grootste deel van de nieuwe hartpatiënten zullen inmiddels wel een andere medicijnencombinatie slikken en mensen die de eerste weken ervan goed doorstaan hebben, blijken niet tot de risicogroep te behoren - en dat scheelt ook bij de pijnbeleving van en beperkingen door die angina pectoris.

    Groetjes,

    Suzan
plaats een reactie
reactie:
[b] [url] [quote] [img] 
:D:):(:0:shock::confused:8):lol::x:P
:oops::cry::evil::twisted::roll::wink::!::?::idea::arrow:
Security
Voer de anti-spam code in die in het plaatje staat.

Hoe waardeer jij dit hartverhaal:

(0 stemmen)
 

SEO by AceSEF
hartfalen - hartstichting - hartinfarct - hartritmestoornis - hartaanval - lotgenoten - hartkleppen - dotteren - hartstilstand - hartoperatie - boezem fibrilleren - hartproblemen - symptonen hartaanval - hartafwijking - openhartoperatie - hartrevalidatie - hartklepoperatie - overslaand hart - sporthart - hartonderzoek - hartchirurgie - harttransplantatie - aangeboren hartafwijking - hartkwaal - hartcentrum - kunsthart - dotterbehandeling - hartaandoening - hartziekte - hartmassage - aangepaste vakanties - begeleid reizen - zorgvakanties - harttumor - donorhart - hartcentra - steunhart - hartslag - hartkloppingen - sitemap