Hartverhalen op hartpatiënten

Angina pectoris update april 2010 28/04/2010 17:48 profiel Kelly Kathleen

avatar
Hallo allemaal,

Ik houd het maar bij de titel angina pectoris. Voor de herkenbaarheid en omdat dit voor mij het hinderlijkste is.
Even samenvatten: vorig jaar eind mei belandde ik weer in het ziekenhuis en bleken er vernauwingen in mijn vaten te zitten. Ze waren niet ernstig en er was weinig effect van de stents. Dat bedoelt Klink natuurlijk; daar kan je op bezuinigen ;-)
De klachten bleken veroorzaakt te worden door vernauwingen aan het einde van de bloedvaten en dat kan geen stent oplossen. Het was een hele schrik te ervaren dat mijn bloedvaten opeens zo gevoelig bleken voor het kunnen dichtslibben. Dat speelde eerder nl. niet echt. Via een verpleger en internet kwam ik erachter dat dit heel goed veroorzaakt kon worden door de combinatie van Plavix en een maagbeschermer die ik toen net twee maanden gebruikte. Inmiddels ben ik op het spoor gezet dat er ooit iets hormonaals mee zou kunnen spelen die verklaart waarom het bij de een wel fout gaat en bij de ander niet. Ik was nog niet in de overgang en bij de meeste vrouwen neemt het risico op het kunnen krijgen van hartproblemen pas tijdens/na de overgang.
Over ruim een maand wordt er van mij verwacht dat ik ga stoppen met het slikken van Plavix en dat vind ik doodeng. Na de stents van eind mei vorig jaar ben ik een derde bloedverdunner gaan slikken (advies van het OLV-Gasthuis). Meerdere keren heeft een arts en andere betrokkenen op mij ingepraat dat ik moest stoppen met die derde omdat het risico van een hersenbloeding of andere ellende best groot is. Als het waar is dat mijn laatste verstoppingen alleen door de combinatie Plavix/Nexium kwam, moet ik zonder bezwaar met die derde kunnen stoppen... Mijn cardioloog stelde laatst dat Plavix en Nexium samen niet zouden kunnen veroorzaken en dan zouden die verstoppingen toch door mijn eigen gestel worden veroorzaakt. Ik houd wel in mijn achterhoofd dat dit uitspraken zijn uit een pharmacie en dat zo´n miljardenindustie nooit vrijwillig zal toegeven dat ze iets over het hoofd hebben gezien-bewust het risico hebben genomen want al die claims van mensen die hun dierbare verloren hebben aan een onnodig hersen- of hartinfarct of al die mensen die verder moeten leven met een ernstige beperking (al dan nog net niet) in een rolstoel na een herseninfarct gaan dan wel hun schade claimen.
Ik heb er erg lang over nagedacht en uiteindelijk gekozen voor een letterlijke gulden middenweg; 2,5. Wanneer ik met de Plavix stop, zet ik de halve weer op een hele. Naast mijn hoop dat ik zo nooit meer een vernauwing krijg, ben wel benieuwd of ik dan wat minder gevoelig voor blauwe plekken word. Ik zie er meestal niet uit en zeker nu het mooie weer is aangebroken, valt het erg op.

Vergeleken met 1,5 jaar geleden is mijn conditie enorm verbeterd. Van iemand die alleen hijgend kon praten en niet eens de wielen van mijn rolstoel kon aanduwen, kan ik in grote lijnen weer voor mezelf en mijn huishouden zorgen. Ik kan beter fietsen dan lopen. Met fietsen kan ik af en toe uitrijden zonder te trappen om weer wat zuurstof in mijn benen te krijgen en dat lukt moeilijker bij het lopen. Stilstaan helpt dan niet echt en bij een fiets kan je nog even hangen op de bagagedrager om op verhaal te komen. Ik doe dus alle kortere afstanden op de fiets. Dat deed ik altijd al - hoe meer ik de auto laat staan hoe beter het is voor het milieu - maar met slecht weer en voor langere afstanden ontkom ik er niet aan. Nadat ik een keer de pech had dat ik thuiskomend van therapeutisch sporten niet in de omgeving van mijn huis kon parkeren. Het was slecht weer en ik moest zeker een halve kilometer lopen. Dit was zo'n nare ervaring dat ik een angst ontwikkeld heb voor een herhaling en daardoor drong mijn omgeving er op aan dat ik een parkeerplaats voor mensen met een beperking zou aanvragen. Dat was een stunt! Deze arts, als het een arts was, bestond het om mijn info over therapeutisch sporten te vertalen in dat sporten mijn hobby was; ik zóu hartfalen hebben want ik had geen dikke enkels. Hij weet n.b. niet eens dat wáár je vochtophopingen krijgt te maken heeft met welk deel van het hart slecht functioneert. Hij had ook geen interesse in het dossier van mijn specialist of medicatieoverzicht. We zijn bezig met een bezwaarschrift want uit zijn hele rapport ademt te suggestie dat ik misbruik van een regeling probeer te maken. Het enige wat ik wil dat ik in staat ben om therapeutisch te blijven sporten, zelf naar mijn afspraken bij artsen te gaan en gewoon een beetje zelfredzaam te blijven.

Ik ben zo dankbaar dat mijn artsen de ontdekte 'slapende hartcellen' in maart 2009 hebben weten te activeren door het herstellen van de bloedsomloop en ik ben erg trots op mezelf dat ik met revalideren weer een behoorlijk niveau van functioneren heb bereikt maar nu lijkt het erop dat ik gedwongen wordt om bij regen, bij kou, hardere wind en bij warmte achter de geraniums te blijven zitten. Ik heb gelukkig wel 'hulp van de krant': daarin stond vorige week dat de parkeerdruk in mijn woonwijk te hoog is.
De voorwaarde van 100 meter kunnen lopen, is zo oneerlijk. Ik en vele anderen met mij kunnen dit vaak wel maar die halve kilometer, dát is te zwaar.

Ik moest dit even van me af schrijven.

Groetjes,

Suzan

30 oktober
Ik heb hier en daar de leesbaarheid van een zin verbeterd.
Commentaar (10)
  • Riet
    Hallo kelly
    Ik ben verleden jaar april gedotterd omdat mijn kransslagader voor 90 % verstopt zat . heb ook een stent, nu moest ik ook 2 weken geleden stoppen met plavix,dacht ook wat nu? maar de plavix is standaart 1 jaar waarom weet ik ook zo niet ik heb ook bloedverdunners en 3 pillen voor mijn bloeddruk en lage kalium en voor mijn cholesterol. daar kom ik nooit meer van af,ja ik luister maar naar de dokter weet het anders ook niet?
    En ja je hebt gelijk wat je hierboven schrijft zou ik ook doen!
    Ik hoop dat het nu goed met je gaat,en die angst om het terug te krijgen die herken ik wel heb nu nog angst dat het dichtslipt, maar goed zal er maar niet aan denken :wink: groetjes riet
  • Kelly Kathleen
    avatar
    Hallo Riet,

    Bedankt voor je reactie.
    Ik kan het mis hebben maar mogelijk geeft Plavix zelf alleen al een verhoogd risico op bloedingen maar weegt het voordeel voor het eerste jaar na de verstopping op tegen het nadeel. Ik zal het eens navragen.
    Ik moet me vooral richten op de positieve zaken. Volgens de artsen was het gewoon pech dat mijn kransslagader was dichtgeslagen (er was een stukje aanslag losgeraakt en die zorgde voor de verstopping) en verder had en heb ik niet de gebruikelijke risico's als roken, drinken, cholesterol en overgewicht. Ik houd het maar op de pillencombinatie als oorzaak van de herhaling.

    Hoe voel je dat je kransslagader voor 90% dicht zit? Ik moet dit ook voor een langere periode hebben gehad maar mij viel alleen op dat andere mensen me op de fiets inhaalden terwijl ik altijd de inhaalster was.
  • Riet
    Hoi kelly
    het begon op 13 april ik ga naar bed en zei tegen mij man wat ik nu weer heb kreeg pijn in mijn kaken.
    14 april de hele dag telkens als ik maar iets deed kreeg ik vanaf mijn borst naar mijn keel kaken tandvlees pijn.ik vond het maar raar mijn schoonzus zei ga jij maar eens naar de dokter ik denk dat je iets aan je hart hebt.
    ik zei dit komt van mijn maag(heb veel maagklachten)
    ik zei oke maar morgenvroeg om 7 uur moest mijn moeder in boxel geopereert worden aan staar en ik ben mee gegaan .Als ik had geweten wat er was , was ik de duer nog niet meer uitgegaan?
    maar goed ik belde vanaf daar mijn arts en die vroeg of ik mee kon komen ik zei nee wel rond half twaalf.
    oke ik naar de dokter die vroeg naar mijn klachten ik zei het is zo raar? toen zei hij ik denk iets met je hart. mmmmmm.
    hij de cardioloog gebeld en kon de dag erop komen hij zei wel als je iets voelt bel je mee 112.
    toen ik thuis was dacht ik het is misschien wel zo, ik durfde mij bijna niet meer te bewegen .
    nou de dag erop naar de cardioloog hartfilmpje gemaakt en onderzocht toen zei ze wij houden je hier.ik zei (wil jij zeggen dat ik iets aan mijn hert heb) ja zo zei ik het.
    toen zei ze ja
    ik werd op de hartbewaking gelegt met alle toeters en bellen.
    en toen drong het pas tot mij door.
    ik dacht aan mijn kinderen mijn man mijn kleindochter en heb flink liggen janken.
    toen kreeg ik een hartcatirisatie en toen zeiden ze dat mijn linker kransslagader links voor dicht zat toen hebben ze op 3 plaatsen gedottert en een stent geplaatst.ze zeiden dat hij voor 90% dicht zat en dat ik heeeell veeeel geluk heb gehad.
    zo dat is ff een verhaal zeg.
    Maar nu ben ik het ook weer kwijt.
    maar eigenlijk gebeurde het van de een op het andere moment.
    geen andere voortekenen.
    Groetjes Riet
  • Kelly Kathleen
    avatar
    Jouw verhaal lijkt heel erg op het mijne. Ook die uitstraling naar mijn kaken en ik dacht dus dat die krampen door mijn slokdarm kwamen. Alleen die krampen kwamen en gingen. Pas de laatste keer duurde het elf uur en toen heb ik pas de dokter gebeld. Ik was helaas te laat. Het gedeelte van mijn hart dat bloed moest krijgen van die kransslagader was toen al dood. Maar ik heb ook geluk gehad. Veel mensen die zo'n groot infarct krijgen, kunnen het niet navertellen. Ik wel en ik doe er alles aan om wat ik aan gezondheid heb te behouden. Vanmorgen vroeg al naar de sportschool geweest. Met deze temperaturen en geen regen spring ik graag op mijn fiets en kan ik de auto laten staan waar hij staat.
  • Riet
    ja dat klopt , en zeker heb je veel geluk gehad en dat je het kan na vertellen normaal sta je daar niet bij stil tot je zoiets krijg, en goed dat je aan het sporten ben ik ben ook in oktober begonnen en ga 2 tot 3 keer per week een half uur en ik ben ook vanmorgen geweest maar wat had ik het warm pfff daar kan ik nu niet zo goed tegen terwijl ik eerst de hele dag in de zon kon liggen haha maar nu ff niet.
    maar een heel fijn weekend en een leuke koningginnedag als je daar aan mee doet?
    Lieve groetjes
    Riet
  • Kelly Kathleen
    avatar
    Goed van je hoor - 2 tot 3 keer per week. Ik had thuis al een crosstrainer voor mijn artroseknietjes dus ik ga daar ook stug mee door.
    Temperatuursverschillen laten zich wel merken. Ik hoop dat dit ooit beter gaat worden. Gelukkig heb ik niet meer zo last van de bloeddrukdalingen. Dat bijna vallen etc. maakte me onzeker en leverde me enorm grote blauwe plekken op.
    Mijn sportschool heeft airco dus dat zal wel meevallen. Vanmorgen had ik er geen last van. Ik sport meestal vrij lang maar ik doe het rustig aan en vooral de toestellen op een aangepast niveau. Cardio kan ik ook thuis doen en daar voel ik me veiliger voor het geval dat én ik heb er mijn eigen douche en zitje om me op te maken. Daar zou dit staand moeten en dat valt me veel te zwaar.
    Eigenlijk is er veel behoefte aan therapeutisch sporten maar na de revalidatieperiode moet je dit gewoon zelf doen in een willekeurige sportschool en daar ontbreekt wel het inzicht in wat hartfalen is.

    Fijne dagen!

    Groetjes,

    Suzan
  • Riet
    ja ik sport ook op toestellen ik doe cariofitness bij curves.
    maar heb wel verteld wat ze moeten doen als er iets gebeurt wat ik niet hoop natuurlijk.ja je moet iets he ik heb ook een crosstrainer gehad maar ik was daar bang op? ja en ik heb hele hoge bloeddruk gehad 235/135 vandaar die paar pillen voor mijn bloeddruk dat moet ik in de gaten houden had ook een hele lage kalium wist niet dat,dat ook gevaarlijk was dus heb ik ook pille voor en moet om de paar weken geprikt worden of hij nog goed is want heel hoog is ook gevaarlijk het is allemaal wat dat krijg je er allemaal bij.
    nou fijn weekend.
    Lieve groetjes
    Riet :D
  • Kelly Kathleen
    avatar
    Dat jij de crosstrainer eng vond. Dat hoor je wel meer dan hij absoluut niet voegt. Ik vond hem juist de prettigste bij de revalidatiesport voor mijn knieën een paar jaar geleden. Daarom heb ik er zelf maar een gekocht.
    Eng hoor die bloeddruk. Ik heb ook wel hoog gezeten maar niet zo hoog als die van jou. Mijn moeder had onlangs een hele lage kalium als gevolg van de plaspillen. Ze was knap van de wereld. Bij mij zal het vast wel goed zijn en ik neem aan dat dit laatst bij een bloedtest gecontroleerd zijn. Wat meer voorlichting en controle op kalium kan volgens mij helemaal geen kwaad bij mensen die plaspillen gebruiken.
    Jij ook een fijn weekend.
  • cesarina  - re:
    avatar
    Hallo Kelly

    Lees net een berichtje van je van 30 april 2010.
    Je schreef daarin dat je moeder een heel lage kalium kreeg als gevolg van de plaspillen.
    Daardoor ben ik ook 2x in het ziekenhuis beland kort geleden.
    Kreeg ook last van de nieren.
    Mag ik vragen wat voor medicatie je moeder nu krijgt?
    En gaat het nu beter met haar?
    Meer voorlichting en controle is een voorwaarde vind ik, trouwens voor alle medicatie.
    Intussen een fijn weekend:)
    Cesarina
  • Kelly Kathleen
    avatar
    Hallo Cesarina,

    Gelukkig gaat het heel goed met mijn moeder in relatie met haar leeftijd van 83 jaar. Ze is enorm ziek geweest van dat kaliumtekort en ik hoop dat het verzorgingstehuis en nu wat beter op let. Helaas laat haar geheugen haar in de steek om ons te vertellen of er bloed onderzocht is geweest en de verzorging heeft het veel te druk.
    Misschien speelde wel mee dat ze ook veel te weinig drinkt omdat ze zo moeilijk zelf naar het toilet kan en de verzorging niet lastig wil vallen/niet lang kan wachten wanneer het zich aandringt.
    Bij mij hamert de apotheek er steeds op het feit dat m'n bloed op kalium gecheckt moet worden. Ik werd er zelfs een keer over opgebeld. Bij mij zit het onderzoek standaard in het pakket. Nu nog. De mensen van de hartfalenpoli zeiden wel dat wanneer ik een jaar stabiel ben dat ik dan wordt ontslagen. Misschien dat dan de grote fouten erin kunnen sluipen, vooral bij de mensen die zelf niet meer in de gaten kunnen houden.
    Ik heb eens cijfers gezien van de sterftegevallen alleen veroorzaakt door foutief en ongecontroleerd medicijngebruik. Dat was gigantisch.
plaats een reactie
reactie:
[b] [url] [quote] [img] 
:D:):(:0:shock::confused:8):lol::x:P
:oops::cry::evil::twisted::roll::wink::!::?::idea::arrow:
Security
Voer de anti-spam code in die in het plaatje staat.

Hoe waardeer jij dit hartverhaal:

(0 stemmen)
 

SEO by AceSEF
hartfalen - hartstichting - hartinfarct - hartritmestoornis - hartaanval - lotgenoten - hartkleppen - dotteren - hartstilstand - hartoperatie - boezem fibrilleren - hartproblemen - symptonen hartaanval - hartafwijking - openhartoperatie - hartrevalidatie - hartklepoperatie - overslaand hart - sporthart - hartonderzoek - hartchirurgie - harttransplantatie - aangeboren hartafwijking - hartkwaal - hartcentrum - kunsthart - dotterbehandeling - hartaandoening - hartziekte - hartmassage - aangepaste vakanties - begeleid reizen - zorgvakanties - harttumor - donorhart - hartcentra - steunhart - hartslag - hartkloppingen - sitemap